TEXTILE house | second hand

Spoločnosť TEXTILE House bola založená v roku 1996 na sprostredkovanie predaja použitého textilu niektorých západoeurópskych obchodných spoločností.

V prípade akýchkoľvek otázok sme tu pre vás

Spoločnosť Textile House for Euro Trade sr.o. bola založená v roku 1996 a jej aktivity boli zamerané na dovoz a predaj použitého textilu na Slovensku.

  • V roku 1999 sme začali prevádzkovať triediareň v Rusovciach , Bratislava. Namiesto dovozu už triedeného oblečenia pre zákazníkov sme vďaka triediarni mohli sami triediť a ponúknuť zákazníkom rovnaké produkty za lepšiu cenu. Vytriedený tovar sa predával na miestnom trhu. V priebehu roku 2000 triediareň vytriedila a predala 700 ton oblečenia v roku 2001 to bolo už 1300 ton za rok. Počas týchto prvých rokov sa podarilo nájsť zákazníkom pre všetky kategórie vytriedené z „originál“ dovezeného tovaru. Spoločnosť začala v krátkom období predávať 50% svojej produkcie na Slovensku a ďalších 50% bolo predaných vo východnej a strednej Európe, Ázii a Afrike.
  • V roku 2004 spoločnosť otvorila svoj prvý obchod v Bratislave. V najbližších rokoch sa otvorili ďalšie predajne v Bratislave , rovnako ako na východnom Slovensku.

TEXTILE house pôsobí v ôsmich krajinách Európy.

  • V roku 2007 sa firma presťahovala do nových priestorov v Bratislave na Račiansku ulicu. Tým ukončila svoje desaťročné pôsobenie v Rusovciach. Otváranie nových prevádzok taktiež znamenalo viac ton dovezeného a vytriedeného tovaru, čo bolo sprevádzané vytváraním nových pracovných miest v triediarni , rovnako ako aj na predajniach.
  • V roku 2009 mala spoločnosť 9 predajní v Bratislave a 3 obchody v Košiciach. Zákazníci čoskoro začali spoznávať Textile House ako novú značku .
  • V roku 2010 Textile House podpísal zmluvu so spoločnosťou Prologis na 7000 m2 skladových a administratívnych priestorov. Triediareň a celé administratívne oddelenie sa tak po polročnom plánovaní a príprave presťahovalo do nových priestorov Logistického centra v Senci. To bol ďalší vývoj, ktorý bol založený na rozširovaní maloobchodnej činnosti spoločnosti v najbližších rokoch na Slovensku, rovnako ako v iných krajinách centrálnej Európy.
  • V roku 2011 bola otvorená prvá predajňa v regióne západného Slovenska v meste Trnava.

V súčasnosti spoločnosť prevádzkuje v tomto regióne 9 predajní a ich počet bude ďalej narastať.

  • Na konci roka 2012 má spoločnosť Textile House 290 zamestnancov , prevádzkuje triediareň , ktorá ročne vytriedi 10 000 ton šatstva a obuvi a ponúka svojim zákazníkom ošatenie za prijateľné ceny vo svojich 33 prevádzkach po celom Slovensku, od Bratislavy až po Košice. Počas posledných niekoľkých rokov spoločnosť Textile House Slovensko zásobovala a bude naďalej zásobovať tovarom svoje sesterské spoločnosti a ich predajne v Českej republike, Poľsku, Slovinsku, Chorvátsku, Srbsku a Rumunsku.